۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۳:۵۰:۳۵ اجتماعی

غفلت شهرداری آستانه‌اشرفیه و ناراحتی مردم

یک‌ لاین از بلوار شهید شفیعی به همت اداره راه و شهرسازی آسفالت می‌شود


محمدحسین عزمی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفتگو با پایگاه خبری کیآستان، بابیان اینکه اجرای طرح آسفالت مسیر بلوار شهید شفیعی (اول جاده کیسم) به طول 1 کیلومتر بااعتبار 300 میلیون تومان از اعتبارات ملی راه و شهرسازی در هفته‌های آینده اجرا می‌شود، گفت: زیرسازی و آسفالت مسیر این بلوار با توجه به اینکه در محدوده شهری است بر عهده شهرداری آستانه‌اشرفیه بود اما با توجه به مشکلات اعتباری که شهرداری آستانه‌اشرفیه داشت توافقاتی حاصل شد تا این مسیر بااعتبارت ملی راه و شهرسازی آسفالت شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه چون این بلوار قسمتی از مسیر دسترسی به راه روستایی کیسم محسوب می‌شود و به دنبال اصلاح این مسیر بودیم، افزود: سهمیه قیر برای طرح آسفالت یک‌لایه از بلوار شهید شفیعی به‌تازگی دریافت شد و ان شاا... تا هفته‌های آینده این طرح اجرایی می‌شود.

عزمی بابیان اینکه در حال حاضر تنها برای آسفالت یک کیلومتر از این بلوار اعتبار تأمین‌شده است، گفت: متأسفانه زیرسازی سمت مقابل با توجه به اینکه در محدوده شهری قرار دارد توسط شهرداری آستانه‌اشرفیه انجام‌نشده است و به‌ناچار فعلاً فقط مسیر خاکی این مسیر که زیرسازی دارد و سهمیه قیر برایش دریافت شده است را آسفالت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه علاقه‌مند بودیم با توجه به تأخیری که ایجاد شد هر دو طرف بلوار را آسفالت کنیم ولی چون زیرسازی یک‌لاین فقط آماده است و ما هم سهمیه قیر آن را دریافت کردیم به‌ناچار باید تنها یک‌لاین بلوار را آسفالت کنیم، افزود: چون بحث زیرسازی از اهمیت بالایی برخوردار است باید آسفالت قدیمی مسیر توسط شهرداری آستانه‌اشرفیه کلاً برداشت شود و مجدداً زیرسازی آن انجام شود تا با توجه به توافقات و در صورت تأمین اعتبارات اجرای طرح آسفالت مسیر قدیمی هم انجام گیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه در سال 97 طرح روکش آسفالت روستای امیرهنده به سمت گیلده به طول 9 کیلومتر بااعتبار 1 میلیارد و 300 میلیون تومان (1 میلیارد تومان اعتبارات ملی + 300 میلیون تومان اعتبارات شهرستان) از اوایل اردیبهشت‌ماه آغاز شد و هفته قبل به بهره‌برداری رسید، گفت: آغاز مجدد اجرای طرح تعریض پل کیسم بهمن‌ماه سال گذشته از سر گرفته شد و هفته قبل عملیات اجرایی این پل با صرف اعتبار 470 میلیون تومان به اتمام رسید و با آسفالت آن در هفته پیش رو، این پل به‌طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

عزمی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پل روستای خوشکاروندان بااعتبار 150 میلیون تومان (از محل اعتبارات شهرستانی) قبل از سال انجام شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت، افزود: احداث 4 دهنه پل در روستای لفوت بااعتبار 160 میلیون تومان به‌تازگی آغازشده است و در حال حاضر در حال احداث فونداسیون این پل‌ها هستیم.

وی در پایان بابیان اینکه عملیات اجرایی احداث پل روستای سوخته کوه بااعتبار 250 میلیون تومانی به‌زودی آغاز می‌شود، گفت: پل شهید بهمنیار آستانه‌اشرفیه با توجه به اینکه در محدوده شهری است و جزو طرح‌های مصوب شهرداری در کمیسیون برنامه‌ریزی شهرستان قرار دارد بر عهده شهرداری آستانه‌اشرفیه است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط