۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۲۳:۱۵:۰۶ اجتماعی

تخریب پیاده‌رو و قطع درخت در خیابان فردوسی

شهردار آستانه‌اشرفیه: در مورد خیابان فردوسی پاسخگو نخواهم بود


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، شهرداری آستانه‌اشرفیه از بعدازظهر روز گذشته اقدام به تخریب پیاده‌رو و قطع برخی از درختان خیابان فردوسی کرده است.

عصر روز گذشته برای تهیه گزارش با حضور در این خیابان شاهد قطع چندین اصله درخت بودیم و پس از ثبت تصویری این اقدام‌های شهرداری به سراغ عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه که در این خیابان حضور داشت رفتیم که حضور ما در این خیابان به مذاق عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه خوش نیامد و بابیان اینکه در مورد خیابان فردوسی پاسخگو نخواهم بود، حاضر به گفتگو در خصوص جزییات و نحوی اجرای این طرح نشد.

شهروندان در گفتگو با پایگاه خبری کیآستان: اینکه شهر توسعه یابد و خیابان‌ها بازسازی شوند نکته بسیار خوب و ارزشمندی است که شهرداری آستانه‌اشرفیه پیگیر این مسائل است و بهسازی خیابان فردوسی برای اینکه این خیابان را به یکی از خیابان‌های مهم و زیبای شهر تبدیل کند بسیار قابل‌توجه است، اما چند سؤال کلیدی مردمی؛

اول: اگر این کار برای رضایت و رفاه مردم شهر انجام می‌شود چرا نباید هیچ پلانی قبل از اجرا در معرض دید عموم شهروندان قرار بگیرد؟

دوم: با توجه به نتایج اخذشده در نظرسنجی‌های مختلف و درصد بالای مخالفت شهروندان با قطع درختان، چه توجیه ای جز خودمحور بودن شهردار آستانه‌اشرفیه وجود دارد؟

سوم: آیا اولویت شهری آستانه‌اشرفیه در حال حاضر بهسازی خیابان فردوسی است؟ آیا در نقاط دیگر شهر طرح‌های نیمه‌کاره وجود ندارد؟

شهرداری آستانه‌اشرفیه که درگذشته اقدام به قطع درختان و کوچک کردن پیاده‌رو خیابان امام کرده بود، بدون اتمام بهسازی سنگ‌فرش خیابان امام حدفاصل درمانگاه امام موسی کاظم (ع) تا نبش خیابان فردوسی به سراغ اجرای طرح بهسازی خیابان فردوسی رفته است.

به نظر می‌رسد چون شهردار پس از ابقا مجدد در 8 ماه گذشته هیچ کار عمرانی در شهر انجام نداده است به دنبال این است که به هر شکلی که شده طرحی که در دید عموم جلوه داشته باشد را اجرا کند و این تخریب پیاده‌رو خیابان فردوسی به‌خوبی خود را نشان می‌دهد وگرنه بر کسی پوشیده نیست که طرح‌های خیابان 35 متری، کمربندی جسیدان، پل شهید بهمنیار، نیمه‌تمام ماندن بهسازی پیاده‌رو بخشی از خیابان امام و ده‌ها طرح دیگر که طرح‌های بااهمیت بیشتر و کاربردی‌تر از تعویض سنگ‌فرش پیاده‌رو یک خیابان است باید در اولویت کارهای عمرانی شهر قرار گیرد.

پایگاه خبری کیآستان برای روشن‌تر شدن ابعاد مختلف اجرای این طرح به پیگیری خود ادامه می‌دهد، منتظر گزارش‌های بعدی باشید...

انتهای پیام/

پست های مرتبط