۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۹:۰۰:۰۸ اجتماعی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه:

20 درصد از مزارع شالیزاری شهرستان آستانه‌اشرفیه در تنش آبی به سر می‌برند

عملیات نشاء کاری در 29 درصد از مزارع شالیزاری شهرستان آستانه‌اشرفیه انجام‌شده است


حمیدرضا سلیمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفتگو با پایگاه خبری کیآستان در خصوص آخرین وضعیت اراضی شالیزاری این شهرستان بابیان اینکه شخم زمستانه در 99 درصد از 10 هزار و 800 هکتار اراضی شالیزاری در بخش بندر کیاشهر و 12 هزار و 770 هکتار اراضی شالیزاری در بخش مرکزی انجام‌شده است، گفت: خزانه گیری در 98 درصد مزارع، آب تخت در 65 درصد مزارع و عملیات نشاء کاری در 29 درصد مزارع با سطح 6 هزار و 835 هکتار انجام‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه 3 رقم پر محصول گوهر، شیرودی، خزر و 9 رقم بومی محلی از خانواده رقم هاشمی در مزارع شالیزاری شهرستان آستانه‌اشرفیه کشت می‌شود، افزود: مزارع این شهرستان 1 درصد از طریق چاه، 20 درصد از طریق آب‌بندان‌ها، 15 درصد از ایستگاه‌های پمپاژ و 64 درصد به‌صورت ثقلی آبگیری می‌شوند.

سلیمانی بابیان اینکه 11 طرح تجهیز با مساحت هزار و 218 هکتار در سطح شهرستان در حال انجام است، گفت: تاکنون 9 طرح با مساحت 307 هکتار هنوز آب تخت نشده‌اند که امیدواریم در چند روز آینده با مساعدت و همکاری اداره منابع آب در این مزارع هم عملیات آب تخت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و 578 هکتار از مزارع به لحاظ کمبود آب در وضعیت بحرانی هستند، افزود: امیدواریم با تمهیداتی که سازمان آب در دستور کار خود قرار داده است از این شرایط خارج شویم و به آخرین مزرعه مسیر هم آب برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه در پایان بابیان اینکه حدود 20 درصد از مزارع آبی شهرستان در تنش آبی به سر می‌برند و آب به‌سختی به این مزارع می‌رسد، گفت: امیدواریم که عنایت خداوند شامل حال کشاورزان شود و با بارش باران در روزهای آینده عملیات کاشت در همه مزارع شالیزاری شهرستان به‌مانند سال گذشته انجام شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط