۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۹:۰۰:۱۲ اجتماعی

سفره هفت‌سین 30 میلیون تومانی شهرداری آستانه‌اشرفیه

سفره‌ هفت‌سین بدون مجوز شهردار هزینه 30 میلیون تومانی را روی دست شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه گذاشته است


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، شنیده‌های ما در چند روز گذشته حکایت از این داشت که سفره‌های هفت‌سین ایام نوروز شهرداری آستانه‌اشرفیه برای شهروندان 30 میلیون تومان هزینه دربرداشته است.

این شنیده‌ها حاکی از آن بود که شهردار تنها برای چینش هر یک از سفره‌های هفت‌سین مبلغ 3 میلیون تومان را با خانم پیمانکار طرح به توافق رسیده است.

در همین رابطه و برای اطلاع از صحت شنیده‌ها با علیرضا تربیعی و نرجس محمد دوست اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه گفتگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

علیرضا تربیعی عضو شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در گفتگو با پایگاه خبری کیآستان بابیان اینکه برحسب اتفاق شنیدم که شهردار برای سفره‌های هفت‌سین، 30 میلیون تومان هزینه کرده است، گفت: با مراجعه به دفتر شهردار از وی صحت ماجرا را جویا شدم که گفت: خانمی از آمل برای هر سفره هفت‌سین مبلغ 12 میلیون تومان را خواستار شده بود ولی با پیمانکار این طرح برای هفت‌سین هرکدام از این میدان‌ها روی مبلغ 10 میلیون تومان به توافق رسیدیم

تربیعی خزانه‌دار شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه به شهردار گفتم چطور بدون مجوز شورای اسلامی شهر اقدام به این کارکرده است، افزود: شهردار در پاسخ سؤال من گفت با خانم محمد دوست به‌عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر هماهنگ کرده‌ام و خانم پیمانکار برای انتخاب طرح سفره‌های هفت‌سین به منزل خانم محمد دوست مراجعه کرده است.

تربیعی در ادامه بابیان اینکه بر همین اساس به فرماندار و رئیس شورای اسلامی شهر نامه نوشتم که 30 میلیون تومان هزینه برای سفره‌های هفت‌سین ازنظر من وجاهت قانونی و مجوز شورای اسلامی شهر را ندارد و برخلاف قانون است، گفت: پس از ارسال نامه، شهردار برای ارائه توضیحات به نشست اعضاء شورای اسلامی شهر آمد و توضیحاتی را ارائه کرد که برای هیچ کدام از اعضاء شورا قانع‌کننده نبود.

تربیعی با اشاره به اینکه شهردار در این نشست اعلام کرد که تاکنون 7 میلیون تومان از مبلغ 30 میلیون تومانی موردتوافق شهردار به پیمانکار طرح پرداخت‌شده است، افزود: قرار بر این شد تا شهردار با خانم پیمانکار طرح برای اصلاح هزینه‌ها صحبت کند.

نرجس محمد دوست رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر هم در گفتگو با پایگاه خبری کیآستان بابیان اینکه پیمانکار طرح تنها برای انتخاب طرح هفت‌سین از میان چند طرح پیشنهادی به منزل ما آمد، گفت: در نشست با پیمانکار طرح هیچ مبلغی برای هیچ‌کدام از هفت‌سین‌ها به من اعلام‌نشده است.

محمد دوست در ادامه با اشاره به اینکه روز پس از نشست با رضاپور پیمانکار طرح، به حسین حقیقت مسئول روابط عمومی شهرداری آستانه‌اشرفیه اعلام کرده‌ام که قیمت این طرح‌ها برای من بسیار مهم است و مسائل مالی را به او سپردم، افزود: به مسئول روابط عمومی شهرداری تأکید کردم که این طرح‌ها باید با نازل‌ترین قیمت اجرا شود چون به دلیل تکراری شدن در سال‌های بعد قابل‌استفاده نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بابیان اینکه در نطق پیش از دستور اولین نشست شورای اسلامی شهر هم گفتم که شرمنده مردم شهر شدم چون در ایام نوروز برنامه‌ای نداشتیم و افتضاح‌ترین کار ممکن را انجام داده‌اند، گفت: بر اساس قانون اجرای این طرح باید از طریق فراخوان عمومی انجام می‌شد ولی هیچ‌گونه فراخوانی برای این طرح از طرف شهرداری انجام‌نشده است.

شهرداری آستانه‌اشرفیه در ایام نوروز امسال 3 سفره هفت‌سین میدانی در 3 نقطه، میدان امام حسین (ع)، میدان سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) و میدان شهرداری آستانه‌اشرفیه تدارک دیده بود.

مشخص نیست پیمانکار مجری هفت‌سین‌ها چگونه و از چه طریقی به شهردار آستانه‌اشرفیه معرفی‌شده است و اساساً شهرداری آستانه‌اشرفیه چرا برای اجرای طرح‌های این‌چنینی که هزینه‌های سنگینی را از جیب شهروندان آستانه‌ای هزینه می‌کند راه انتخاب پیمانکار از طریق فراخوان عمومی را دنبال نکرده است.

گفتنی است پایگاه اطلاع‌رسانی کیآستان، آمادگی لازم برای دریافت و انعکاس پاسخ‌ شهردار به مردم آستانه‌اشرفیه را دارد.

انتهای پیام/

پست های مرتبط