۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۲:۲۱:۱۲ اجتماعی

دل‌شکستگان

افزایش 40 درصدی طلاق در شهرستان آستانه‌اشرفیه

مردان آستانه‌ای در تولد و مرگ نسبت به زنان برتر هستند.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان آستانه‌اشرفیه صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان در دفتر معاونت فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

اسماعیل درویش رحیم‌آبادی معاون فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی این شهرستان بابیان اینکه برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند کارساز باشد و رسیدن به اهداف را تسهیل کند، گفت: برنامه‌ریزی درست با داشتن آمار و اطلاعات صحیح امکان‌پذیر است و ثبت وقایع حیاتی در زمان مقرر به ثبت آمارهای صحیح کمک می‌کند.

معاون فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه طبق قانون ثبت ولادت‌ها تا 15 روز و ثبت وفات تا 10 روز بعد از وقوع باید انجام شود، افزود: ثبت آمار ولادت و وفات از امور مهم جامعه است و اگر آمارها صحیح و به‌موقع انجام ثبت نشود برنامه‌ریزی صحیح هم ممکن نیست.

درویش بابیان اینکه باید رصد و کنترل میدانی بیشتری در حوزه اتباع خارجی انجام شود، افزود: باید افراد فاقد شناسنامه شناسایی و برای آنان شناسنامه صادر شود.

علی‌اصغر رحیمی رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این نشست بابیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه، هزار و 8 ولادت در این شهرستان به ثبت رسیده است، گفت: 515 پسر و 493 دختر در 11 ماه گذشته در این شهرستان متولدشده‌اند.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه 612 نفر از متولدین شهری و 396 نفر هم روستایی بوده‌اند، افزود: میزان تولد در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 دهم درصد کاهش داشته است.

رحیمی بابیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه، تولد پسران نسبت به دختران 4 و نیم درصد بیشتر بوده است، افزود: ولادت‌ها 60 و 7 دهم درصد در شهر و 39 و 3 درصد در روستاهای شهرستان آستانه‌اشرفیه ثبت‌شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه 817 نفر در شهرستان آستانه‌اشرفیه فوت کرده‌اند، گفت: 454 مرد و 363 زن در 11 ماه گذشته در این شهرستان وفات یافته‌اند.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه واقعه فوت در 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 4 و 1 دهم درصدی همراه بوده است، افزود: در 11 ماه گذشته مردان 25 درصد بیشتر از زنان در این شهرستان فوت کرده‌اند.

رحیمی با اشاره به اینکه 355 نفر از وفات یافتگان شهری و 462 نفر از آنان روستایی بودند، افزود: ثبت وفات 43 و نیم درصد وفات یافتگان در حوزه شهری و 56 و نیم درصد آنان در حوزه روستایی انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه میزان ثبت ازدواج در شهرستان آستانه‌اشرفیه در 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 13 و 4 دهم درصدی همراه بوده است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه 575 ازدواج در این شهرستان ثبت‌شده است.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه 352 ازدواج در شهر و 223 ازدواج در روستاها انجام‌گرفته است، گفت: 61 و 2 دهم درصد ازدواج‌ها در حوزه شهری و 38 و 8 دهم درصد ازدواج‌ها هم در حوزه روستایی به ثبت رسیده‌اند.

رحیمی در پایان به افزایش 40 و 9 دهم درصدی طلاق در 11 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: 362 مورد طلاق از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه در شهرستان آستانه‌اشرفیه به ثبت رسیده است که 242 مورد آن مربوط به شهرنشینان و 120 مورد آن هم مربوط به روستاییان است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط