۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۳۴:۴۹ اجتماعی

ماجرای قلع‌وقمع کردن درخت ارزشمند پالم

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه: برق منزلمان رفت درخت را قطع کردیم

واکنش‌های مردمی به خبر قطع درختان در فضای حقیقی و مجازی با پاسخ رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه همراه شد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، یکشنبه گذشته هم‌زمان با فرارسیدن هفته درخت‌کاری یک اصله درخت پالم باارزش چند میلیون تومانی در پیاده‌رو مقابل ساختمان شهرداری قلع‌وقمع شد.

هفته قبل هم چندین اصله درخت سفید پلت که از گونه‌های کمیاب و در حال انقراض جهان است در پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه قلع‌وقمع شدند.

پایگاه‌های خبری کیآستان و آستان خبر در راستای وظایف ذاتی اطلاع‌رسانی خود، اقدامات اخیر شهرداری آستانه‌اشرفیه در خصوص درختان این شهر را در قالب گزارشی منتشر کردند.

روابط عمومی شهرداری آستانه‌اشرفیه در پیامی که در کانال فضای مجازی خود منتشر کرد، بدون ارائه توضیحات در خصوص قلع‌وقمع درختان سفید پلت و بدون ارائه سند تصویری در خصوص درخت پالم مدعی شد که درخت پالم براثر وزش باد گرم شکسته شده است و انتشار خبر قلع‌وقمع این درخت به دلیل عدم آگاهی منتشرکنندگان بوده است.

اسماعیل (رضا) تیغ نورد جلالی رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه سه‌شنبه‌شب در نشست شورای اسلامی شهر که با حضور جمعی از فعالان اجتماعی این شهر برگزارشده بود در توضیح چرایی و چگونگی قطع درخت پالم گفت: برق منزلمان قطع‌شده بود و پس از بررسی اتصالات داخلی منزل متوجه شدیم که شاخه‌های درخت پالم روبروی آپارتمان مسکونی‌مان براثر شدت باد باسیم‌های برق منطقه برخورد دارند و موجب قطع برق آپارتمان می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه بر همین اساس تصمیم به قطع این درخت گرفتیم، افزود: درخت دیگری هم در مسیر برق‌رسانی به آپارتمان مسکونی ما وجود دارد که این درخت هم ممکن است به همین دلیل قطع شود.

از اینکه روابط عمومی شهرداری آستانه‌اشرفیه در مسیر پاسخگویی به ابهامات شهروندان گام برداشته است خرسند هستیم، اما صداقت در اطلاع‌رسانی می‌تواند میزان اعتماد شهروندان به مجموعه شهرداری این شهر را افزایش دهد.

حال که روابط عمومی شهرداری آستانه‌اشرفیه در مقام پاسخگویی برآمده است، بخشی از سؤالات پرتکرار ارسالی شهروندان را مطرح می‌کنیم به امید اینکه روابط عمومی شهرداری آستانه‌اشرفیه پاسخگوی باصداقتی برای این سؤال‌ها و ابهامات باشد.

  1. با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تأکید ایشان بر عدم قطع درختان شهری، درختان کمیاب و در حال انقراض سفید پلت در پارک ساحلی بر چه اساسی قلع‌وقمع می‌شوند و فاز دوم طرح قلع‌وقمع کردن درختان خیابان امام خمینی (ره) آستانه‌اشرفیه بر چه اساسی توسط شهردار پیشنهادشده و به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است؟
  2. از ابتدای امسال تاکنون چند پروانه ساختمانی صادرشده و چه میزان برای شهرداری آستانه‌اشرفیه درآمدزایی داشته است؟
  3. شهرداری آستانه‌اشرفیه از ابتدای امسال تاکنون چند پروژه عمرانی داشت و برای آن‌ها تاکنون چقدر هزینه شده است؟
  4. اجرای طرح تعریض خیابان شهید بهشتی (حدفاصل میدان امام خمینی (ره) تا میدان فردوسی) بر اساس طرح تفصیلی شهر بوده است؟

انتهای پیام/

پست های مرتبط