۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۳:۱۳:۰۳ اجتماعی

تجویزی برای شهردار

صبح درختچه غرس کن عصر درخت قلع‌وقمع کن


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، صبح امروز هم‌زمان با فرارسیدن هفته درخت‌کاری شهردار آستانه‌اشرفیه به همراه جمعی از مسئولان، 426 درختچه شمشاد را به یاد 426 شهید این شهرستان در بوستان دکتر حشمت غرس کردند.

عصر امروز چند تن از شهروندان آستانه‌اشرفیه در تماس با پایگاه خبری کیآستان، از قلع‌وقمع یک اصله درخت پالم در پیاده‌روی کنار حشمت رود (مقابل ساختمان شهرداری) خبر دادند.

درختی که ارزش چند میلیون تومانی داشت و حتی در تصاویر ارسالی شهروندان هم سلامت این درخت کاملاً مشهود است.

هفته قبل هم در اقدامی تأمل‌برانگیز شهردار آستانه‌اشرفیه چندین درخت سفید پلت که از گونه‌های کمیاب دنیا محسوب می‌شود را در پارک ساحلی این شهر قلع‌وقمع کرده است.

اقداماتی که با سکوت عجیب مدیران ارشد شهرستان آستانه‌اشرفیه همراه است و جمعی از حامیان محیط‌زیست و شهروندان را به شوک فرو برده است.

حال اینکه چرا درخت ارزشمند پالم به فروش نرفته است؟ چرا با انتقال به چند متر آن‌طرف‌تر در میدان شهرداری زینت‌بخش این میدان در ایام نوروز نشده است؟ چرا در این شهر سرمایه‌هایی کمیاب همچون درختان سفید پلت پارک ساحلی به این راحتی قلع‌وقمع می‌شوند و مسئولان ارشد شهرستان در سکوت فرو رفته‌اند؟ چرا اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه نظارتی بر عملکرد عجیب شهردار در قبال درختان این شهر ندارند سؤال‌های پرتکراری هستند که در اذهان عمومی نقش بسته است.

انتهای پیام/

پست های مرتبط