۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۴:۵۵ اجتماعی

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه:

با عروسک‌ها نشاط اجتماعی را به شهر می‌آوریم

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در نشست ستاد تسهیلات سفر نوروزی برنامه‌های آغاز سال نو را اعلام کرد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، اسماعیل (رضا) تیغ نورد رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در نشست ستاد تسهیلات سفر نوروزی شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه برنامه‌های خوبی را برای ایام نوروز تدارک دیده‌ایم، گفت: از 18 اسفندماه در قالب برنامه بومی ورزشی فرهنگی به استقبال بهار می‌رویم.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در این روز با استفاده از لباس‌های عروسکی که از تهران سفارش داده‌ایم این عروسک‌ها در سطح شهر دور می‌زنند و نشاط اجتماعی را به شهر می‌آوریم، افزود: عید مطلق به همه ماست و استان گیلان با استان‌های دیگری که جذب گردشگر می‌کنند متفاوت است.

تیغ نورد بابیان اینکه مسافران برای سفر به استان مازندران مقدار پولی را مشخص می‌کنند و در این استان هزینه می‌کنند و سپس برمی‌گردند، گفت: اما در استان گیلان این‌طور نیست، همین خانواده‌هایی که در تهران و نقاط دیگر مشغول کار هستند عید به گیلان برمی‌گردند و علاوه بر اینکه اینجا هزینه نمی‌کنند وقت برگشتن برنج و بادام و محصولات دیگر را هم از خانواده خودشان می‌گیرند و برمی‌گردند بنابراین ما آن‌قدر ورودی مسافر نداریم.

وی با اشاره به اینکه همه ما باید کمک کنیم که ایام عید شکل و روی خوبی به شهر بدهیم، افزود: شهرداری سیبل انتقادهای الآن یا بعد از ایام نوروز است که چرا در ایام نوروز فضاسازی یا المان سازی در شهر انجام نداده است.

رئیس شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه در ادامه بابیان اینکه این وظیفه را فقط به عهده شهرداری نگذاریم هرچند المان سازی و فضاسازی شهر جزو وظایف ذاتی شهرداری است، گفت: علاوه بر کارهای روتینی که هرساله در شهر انجام می‌دهیم 2 پیشنهاد دارم.

تیغ نورد با اشاره به اینکه همان‌طور که اصناف در ایام محرم پرچم سیاه یا در دهه فجر پرچم ایران را سر در مغازه نصب می‌کنند اگر هر مغازه‌داری مقابل مغازه خود را فضاسازی کند سیمای شهر عوض می‌شود، افزود: پیشنهاد دیگر من این است که 50 تا 100 نفر از ادارات مختلف شهر به‌صورت نوبتی بالباس‌های متحدالشکل برای معرفی شهر و هدایت مسافران در سطح شهر حضورداشته باشند.

وی در پایان تصریح کرد با انجام این دو پیشنهاد اگر نتوانیم درمان قطعی انجام دهیم ولی می‌توانیم حداقل عید را به‌راحتی سپری کنیم.

انتهای پیام/

پست های مرتبط