۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۲۱:۴۱:۳۸ اجتماعی

همان همیشگی به‌علاوه لافند بازی و ساخت مجسمه از ضایعات

شهردار آستانه‌اشرفیه برنامه‌های فرهنگی تفریحی شهر در ایام نوروز را اعلام کرد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، عبدالرضا سلیمانی شهردار آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه شهرداری برای ایام نوروز با توجه به اینکه هوا در هفته نخست سال جدید شرایط مناسبی ندارد متفاوت‌تر از سال‌های گذشته جشنواره‌هایی را در هفته دوم برنامه‌ریزی کرده است، گفت: در این جشنواره‌ها برنامه‌هایی نظیر لافند بازی و ساخت مجسمه و صنایع دستی با استفاده از ضایعات تدارک دیده است.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه این جشنواره‌ها در پارک ساحلی برگزار می‌شوند، گفت: در این جشنواره جوایزی را به بهترین صنایع‌دستی و مجسمه‌های ساخته‌شده از ضایعات اهدا می‌کنیم و امیدواریم مردم تعطیلات خود را با شادابی و نشاط در این شهر سپری کنند.

سلیمانی بابیان اینکه ساخت خانه‌های روستایی در سال‌های گذشته موردتوجه و استقبال مسافران قرارگرفته بود، گفت: امسال هم‌ برای ساخت 2 خانه سنتی در ورودی شهر برنامه‌ریزی‌شده است تا هم بروشورهای معرفی شهر در اختیار مسافران قرار داده شود و هم مسافران در این خانه‌ها عکس بگیرند و خاطرات خودشان را ثبت و ضبط کنند.

کیآستان؛ باید منتظر ماند و دید که برنامه‌های شهرداری آستانه‌اشرفیه در ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال قبل چه تعداد مسافر بیشتر را به شهر جذب می‌کند و اینکه این برنامه‌ها چه تعداد مسافر را برای استقرار چندروزه در شهر ترغیب می‌کنند.

شهردار آستانه‌اشرفیه در ادامه با اشاره به اینکه آستانه‌ای‌ها در این ایام مراعات کنند و ماشین‌هایشان را جلوی مغازه خودشان پارک نکنند، افزود: مغازه‌داران اجازه بدهند تا مسافران و زائران با پارک ماشین در جلوی مغازه، از آن‌ها خرید کنند تا با این کار به اقتصاد شهر کمک شود.

سلیمانی بابیان اینکه در مدتی که شهردار آستانه‌اشرفیه بوده‌ام 11 پارکینگ جدید به سطح شهر اضافه‌شده است، گفت: از مسئولان درخواست می‌کنم اجازه دهند تا افراد زمین‌های خودشان را در این ایام به پارکینگ تبدیل کنند.

کیآستان؛ تا به امروز هیچ‌کدام از پارکینگ‌های عمومی شهر آستانه‌اشرفیه برای کسب پروانه و مجوزهای قانونی اقدام نکرده‌اند.

پارکینگ اخوان (کوچه شهید جعفر پور)، پارکینگ طواف (پشت پاساژ فاطمیه) و پارکینگ پاساژ شاهوی مدت‌هاست که به دلایل مختلف تعطیل‌شده‌اند و سال آینده هم در زمین پارکینگ شهرداری (جنب ساختمان شهرداری) مجتمع تجاری اداری احداث می‌شود.

انتهای پیام/

پست های مرتبط