۱۳۹۶/۱۱/۵ - ۱۵:۰۵:۵۵ اجتماعی

آستانه‌اشرفیه شهرستان بدون سی‌تی‌اسکن

از محل درآمد موقوفات خیراندیشان آستانه‌ای بیمارستان کوثر صاحب دو دستگاه پزشکی شد


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، مراسم بهره‌برداری از دو دستگاه جدید بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

احمدرضا صادقی مدیر بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه در حاشیه مراسم بهره‌برداری از دو دستگاه اتوکلاو فوری و ترالی پنج طبقه اورژانس بیمارستان کوثر گفت: اداره اوقاف آستانه‌اشرفیه از محل درآمد موقوفات مرحوم عبدالله آستانه‌ای و مرحومه ربابه امیر دخت صفاری این دو دستگاه را خریداری و در اختیار بیمارستان کوثر شهرستان آستانه‌اشرفیه قرار داده است.

مدیر بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه برای خرید دستگاه اتوکلاو فوری 24 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: دستگاه اتوکلاو برای استریل فوری تجهیزات جراحی و پزشکی در اتاق عمل کاربرد دارد و تاکنون بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه مجهز به این دستگاه نبود.

احمدرضا صادقی با اشاره به اینکه دستگاه ترالی اورژانس وسیله‌ای برای نگه‌داری تجهیزات پزشکی درزمانی که بیمار نیاز به احیا (سی پی آر) دارد تمام تجهیزات این عمل را به‌صورت استریل در اختیار کادر پزشکی قرار می‌دهد، گفت: برای تهیه این دستگاه هم 4 میلیون تومان هزینه شده است.

وی بابیان اینکه شهرستان آستانه‌اشرفیه فاقد دستگاه و تجهیزات سی‌تی‌اسکن است و عدم وجود این دستگاه از بزرگ‌ترین مشکلات پزشکی در شهرستان محسوب می شود، افزود: همچنین دستگاه سی آر ارتوپدی که در عمل‌های سخت کاربرد دارد هم در این شهرستان وجود ندارد.

مرحوم عبدالله آستانه‌ای و مرحومه ربابه امیر دخت صفاری ازجمله بزرگ‌ترین واقفان شهرستان آستانه‌اشرفیه هستند که بخشی از دارایی‌های خود را وقف تجهیز بیمارستان این شهر کردند.

در پایان این مراسم، مسئولان به مناسبت روز پرستار با حضور در بخش‌های مختلف بیمارستان کوثر، این روز را با اهدای شاخه‌های گل به پرستاران تبریک گفتند.

انتهای پیام/

پست های مرتبط