• شرایط ویژه پلیس گیلان برای ترخیص وسایل نقلیه توقیفی

  شرایط ویژه پلیس گیلان برای ترخیص وسایل نقلیه توقیفی

  فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد: مالکین خودروها و موتورسیکلت‌هایی که به علت تخلفات گوناگون وسیله نقلیه آن‌ها در توقیف پلیس است بیشتر
 • ابراهیم نجفی از حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی باز ماند

  ابراهیم نجفی از حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی باز ماند

  امکان بررسی دوباره استعفای اعضای شورای اسلامی شهر بعد از مهلت قانونی وجود ندارد. بیشتر
 • اقامه نماز عید فطر در آستانه‌اشرفیه

  اقامه نماز عید فطر در آستانه‌اشرفیه

  نماز عید سعید فطر صبح امروز به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین طیبی، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه باشکوه فراوان در این شهرستان برگزار شد. بیشتر
 • 1
 • 2
 • 3

بیماری 2 عضو شورای شهر باز شدن کلاف سردرگم این روزهای بندر کیاشهر را به آینده موکول کرد مطلب ویژه

‌رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر: من ارقی که پسوند حسن کیاده به من داده را نمی‌فروشم/ سخنگوی شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر: شهردار در صورت ابقاء باید در عملکرد خود تجدیدنظر کنند.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، نشست استیضاح شهردار بندر کیاشهر که قرار بود ساعت 10 صبح امروز به‌صورت علنی در دفتر شورای اسلامی این شهر برگزار ‌شود، با عدم حضور 2 عضو خواستار استیضاح شهردار (حاتم پورباقری و محمد شاخصی) برگزار نشد، به‌منظور آشکارتر شدن ابعاد مختلف مشکلات این روزهای بندر کیاشهر گفتگویی با علی قهرمانی ‌رئیس (مخالف استیضاح) و میثم سلسله سخنگوی شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر(موافق استیضاح) انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید...

علی قهرمانی ‌رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر در این گفتگو بابیان اینکه متأسفانه ساعت 9 و 30 دقیقه صبح امروز، گواهی پزشکی 2 عضو خواستار استیضاح شهردار از طریق دستگاه فکس به دفتر شورا رسید و متوجه شدیم که این دوستان در نشست امروز حاضر نمی‌شوند، گفت: به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضای شورای اسلامی شهر، بررسی موضوع نشست امروز به نشست آینده شورا موکول می‌شود و ان شاا... تاریخ برگزاری آن نشست هم به اطلاع شهروندان عزیز بندر کیاشهر می‌رسانیم.

‌رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر همدلی در شورای اسلامی شهر وجود ندارد و اگر دوستان ما برای عمران و آبادانی شهر آمده‌اند باید بنشینیم برای ارتقای جایگاه شهری یکدل و هم‌صدا شویم، افزود: من همه تلاشم را می‌کنم تا به امید خدا نشست‌هایی به‌منظور ایجاد همدلی و وفاق برگزار کنیم تا همه باهم یکدل و هم‌صدا برای عمران و آبادی شهر کوشش کنیم.

قهرمانی بابیان اینکه اختلاف اعضا شورا فقط بر سر ماندن یا نماندن شهردار است و اختلاف دیگری در شورا نیست و فکر می‌کنم تا روزی که دلسوزی برای شهر وجود نداشته باشد این مسئله حل نمی‌شود، گفت: اگر دلسوز این شهر باشیم، اگر کیاشهری باشیم و اگر ذاتاً دلمان برای این شهر بتپد باید این مسئله را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه من هیچ‌کدام از اعضای شورای شهر را متهم نمی‌کنم اما نباید به این جو دامن بزنیم و بگوییم که این فلان است و فلان مسئله آن‌طور است، افزود: من روز اول در فرمانداری و در حضور اعضای شورای تأمین هم گفتم که من شهرم را نمی‌فروشم، من ارقی که پسوند حسن کیاده به من داده را نمی‌فروشم.

‌رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر با اشاره به شلوغی محل برگزاری نشست علنی شورا و بیان اینکه حتماً در نشست‌های علنی آینده تلاش می‌کنم طبق قانون حضور افراد به‌صورت مستمع باشد، گفت: چون برخی از دوستان ما در دوره گذشته این اجازه را می‌دادند که حاضران در نشست علنی به بیان نظرات خود بپردازند این روند تا به امروز ادامه داشته است، ان شاا... نشست‌های علنی آینده را با حضور شهروندان به‌صورت مستمع برگزار می‌کنیم و پس از پایان نشست‌ها زمانی برای بیان نظرات و مشکلات در اختیار شهروندان قرار می‌دهیم.میثم سلسه سخنگو و منشی شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر هم در این گفتگو بابیان اینکه حاتم پور باقری و محمد شاخصی 2 عضو دیگر شورا به دلیل مشکل پزشکی و استراحت استعلاجی در این نشست حضور پیدا نکردند، گفت: درهرصورت نشست آینده شورا چه به ابقاء و یا چه به استیضاح شهردار ختم شود، برنامه‌ریزی و نگاه شورای شهر و همچنین دستگاه اجرایی شهرداری که از نظر من یک دستگاه بیمار، فرسوده و بی‌تدبیر است باید تغییر کند.

سخنگو و منشی شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر در پاسخ به اینکه برخی از حاضران در این نشست عدم حضور 2 عضو شورا را به دلیل محقق نشدن استیضاح شهردار می‌دانند، با اشاره به اینکه قانون به‌صراحت اعلام کرده که شورای شهر تا 10 روز می‌تواند نشست داشته باشد و هر نشستی که برگزار نشود به‌روزهای دیگر موکول می‌شود و این‌ها گمانه‌زنی و شاید اتهام است و من این موضوع را تائید نمی‌کنم، افزود: در ابتدای دوره پنجم، 2 عضو شورای شهر در 5 نشست متوالی حاضر نشدند و تعیین شهردار 3 ماه و نیم به طول انجامید، چون 2 یا 3 عضو شورا حضور ندارند نباید برچسبی به آن‌ها بزنیم و مطمئناً نشست آینده را شنبه یا یکشنبه آینده برگزار می‌کنیم.

سلسله بابیان اینکه شهرداری نمی‌تواند برنامه‌های شورا را اجرا کند و مسائل مالی را از مهم‌ترین موانع خود می‌بیند، گفت: متأسفانه شهرداری یا مصوبات را اجرا نمی‌کند، یا آن‌ها را با تغییر انجام می‌دهد و یا اصلاً طرح‌هایی را بدون مصوبه اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همیشه اصلاح روند منفی و ادامه برنامه‌های مثبت گذشته سرلوحه کار من بوده است، افزود: شهردار در صورت ابقاء باید در عملکرد خود تجدیدنظر کنند و مصوبات شورا را اجرایی کنند و اگر طرحی را شورا مصوب نکرد آن را به مردم ارجاع ندهند.

سخنگو و منشی شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر بابیان اینکه فکر می‌کنم این‌گونه برخوردها و روندهای تفرقه‌انگیز موجب عصبانیت اعضای شورا شده است، گفت: باید قبول کنیم که معدل سنی شورای شهر جوان است و این شرایط و رفتارها روی تمرکز و تصمیم‌گیری اعضای شورای شهر تأثیر می‌گذارد و بعد به مردم هم تعمیم داده می‌شود.

سلسله با اشاره به اینکه اگر اجرای طرحی در شورا به تصویب نرسد، مجری نباید به مردم بگوید 2 عضو شورا با اجرای این طرح مخالف هستند وگرنه با اجرای این طرح کیاشهر، گلستان می‌شد، افزود: مصوب کردن یا عدم تصویب طرح‌ها از حقوق قانونی اعضای شورای اسلامی شهر است، نباید مردم را در مقابل اعضاء شورا قرار دهند، ما به اصلاح همگانی نیاز داریم، اول بنده و ان شاا... بعد عزیزان دیگری که نیازمند اصلاح شدن هستند.

وی در پایان گفت: ان شاا... استقلال فکری و تقوای درونی اعضای شورای اسلامی شهر بتواند ما را دور یک میز گرد هم بیاورد و با نگاه به واقعیت‌های جامعه، با اخلاص و بدون طرف کشی این مشکلات را هم حل کنیم.انتهای پیام/ 97/08/29

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید
 • پیش فرض
 • عنوان
 • تاریخ
 • تصادفی
بارگزاری بیشتر کلید شیفت نگه دارید. تمامی خبرها