۱۳۹۶/۷/۲۲ - ۰۹:۵۳:۴۲ اجتماعی

عبدالرضا سلیمانی:

شهرداری آستانه اشرفیه با قدرت، ادامه خیابان امام را تعریض می کند

سرانجام پس از گذشت 2 ماه از آغاز دوره پنجم شورای شهر، مهندس عبدالرضا سلیمانی به عنوان گزینه نهایی شهرداری آستانه اشرفیه معرفی و انتخاب شد.


به گزارش پایگاه خبری کیآستان، بعد از کش و قوس‌های فراوان و بحث‌ها و حاشیه‌هایی که در اینگونه مواقع به سطح جریان‌های سیاسی وارد می‌شود، شهردار آستانه اشرفیه با رای هر پنج عضو شورای شهر انتخاب شد.

دقایقی پس از انتخاب مجدد عبدالرضا سلیمانی به عنوان شهردار آستانه اشرفیه، با وی به گفت و گو نشستم...

- سلام، ضمن تبریک برای انتخاب مجدد شما به عنوان شهردار شهر آستانه اشرفیه...
اگر موافق هستید در آغاز گفتگو از عملکردتون در دوره کاری گذشته که به عنوان شهردار در این شهر سپری کردید توضیح بفرمایید...

+ سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان شورا، شهروندان خوب و فهیم آستانه اشرفیه و شما اصحاب محترم رسانه...
از زمانی که من کارم رو به عنوان شهردار با شورای چهارم آغاز کردم یک سری برنامه ها تهیه، تدوین و جزو مصوبات شورای شهر بود و باید آنها را انجام می دادم، پروژه هایی مانند تعریض و ایجاد بلوار در خیابان امام، پیاده راه سازی اطراف حرم، بوستان دکتر حشمت و نمای ساختمان شهرداری از مهمترین کارهایی بود که در دوره گذشته انجام شد.

- به طرح تعریض خیابان امام در صحبت هاتون اشاره کردید، به نظر شما با تعریض این خیابان مشکل سنگینی ترافیک در این منطقه از شهر برطرف شد؟

+ نمی توانیم بگوییم حل نشده، حل شده است، در گذشته برای ورود به شهر از آن منطقه با مشکل مواجه بودیم که الحمدالله با تعریض خیابان این مشکل حل شد.
به دلیل گردش به چپ هایی که در این خیابان انجام می شد به بار ترافیکی شهر اضافه می شد، با احداث بلوار در خیابان امام این گردش ها به بریدگی ها و میدان ها منتقل شد، تصادف ها کاهش پیدا کرد و رفت و آمد در این خیابان آسان تر شد.
با تعریض این خیابان در هر طرف بلوار، یک باند تندرو، یک باند کندرو و یک باند هم به پارک کردن ماشین ها اختصاص پیدا کرد.
ضمن اینکه حداقل 11 پارکینگ اضافه کردیم
از بخش خصوصی خواستیم تا زمین هایی که در اطراف حرم به صورت متروکه وجود داشت را به پارکینگ تبدیل کنیم
تسهیلاتی از قبیل تعریض، شن ریزی و بتن ریزی در محوطه این زمین ها انجام دادیم که به عنوان پارکینگ از آن استفاده شود.

- یکی از شرط های شورای شهر چهارم برای واگذاری کرسی شهرداری آستانه اشرفیه به شما، اجرای طرح تعریض و قطع درختان خیابان امام بود، اگر چنین شرطی وجود نداشت و خودتان مختار به تصمیم گیری بودید باز هم این کار را انجام می دادید؟

+ اگر به رزومه کاری من در سال 92 که به عنوان سرپرست شهرداری آستانه اشرفیه حضور داشتم نگاه کنید می بینید که این طرح را خودم ارائه کردم و در برنامه های کاری خودم بود،
در دوران شهردار سابق قرار بود که این طرح انجام شود ولی در مدت 2 سالی که حضور داشتند نتوانستند این کار را انجام دهند.
ان شاا... در برنامه داریم که فاز دوم این طرح که از میدان امام تا میدان معین و همچنین خیابان فردوسی را به مانند خیابان امام تعریض و به بلوار تبدیل کنیم
خوشبختانه با لوله گذاری هایی که در خیابان فردوسی انجام شد آب های سطحی مستقیم به سفیدرود منتقل می شود و بخاطر کنده کاری های زیاد در این خیابان، زمین نشست کرده و خود آسفالت هم نیاز به ترمیم دارد و به دلیل اینکه دوباره کاری نشود پروژه تعریض و احداث بلوار را در این خیابان انجام می دهیم
تلاش میکنیم تا این خیابان به یکی از شیک ترین خیابان های شهر تبدیل شود تا مانند برخی از شهرها، مغازه ها تا ساعت های پایانی شب و حتی روزهای تعطیل، باز باشند تا همشهریان و مسافران برای گردش و خرید به آن مراجعه کنند.
به دنبال شهر سرزنده و پویا هستم، یعنی مغازه های شهر تا ساعت های پایانی شب که به لحاظ ایمنی و امنیتی مشکلی ندارد باز باشند و سرزنده بودن و شادابی در شهر، جایگزین تعطیلی و خاموشی خیابان و مغازه ها در ساعت های اولیه شب شود.

- آیا طرح تعریض خیابان فردوسی و فاز دوم خیابان مرکز شهر از میدان امام تا میدان معین مصوبه شورا دارد؟

+ مطرح شده و مقدماتش را انجام داده ایم که ان شاا... انجام بدهیم

- در ماه های اخیر طرحی را برای سند دار شدن زمین های بنیادی آغاز کرده اید، لطفا در خصوص چگونگی اجرای این طرح توضیح بفرمایید...

+ در خصوص طرح اخذ سند برای زمین های بنیادی جا دارد ابتدا از مدیرکل محترم سازمان بنیاد مستضعفان تشکر ویژه ای داشته باشم، این طرح حداقل 1 سال و نیم پیگیری شد و با توجه به اینکه 2 سوم زمین های ما بنیادی است و بخاطر اینکه بتوانیم از لحاظ رونق اقتصادی به این شهر کمکی کرده باشیم با ایشان مذاکره و نشست های متعددی برگزار کردیم
این زمین ها چون مالک شان بنیاد مستضعفان است، سند دارند و با اجرای این طرح، مراحل نقل و انتقال مالکیت از بنیاد مستضعفان(مالک) به صاحبان زمین ها تسریح می گردد.

این تسهیلات را برای شهروندانی که صاحبان این زمین ها هستند فراهم کردیم تا با گرفتن سند از لحاظ مالکیتی آسوده خاطر باشد، بتوانند از تسهیلات بانک ها استفاده کنند و خرید و فروش این زمین ها هم راحت تر انجام شود.

خوشبختانه با مذاکراتی که انجام شد و طبق قانون برای زمین های تا 250 متر که صاحب زمین تحت پوشش نهادهای حمایتی (کمیته امداد، بهزیستی) هستند از پرداخت مبلغ معاف یا حداقل هزینه از آنان دریافت می شود.

ضمن اینکه این کمک ها به عزیزان تحت پوشش نهادهای حمایتی می شود، کمیته ای را هم، تحت عنوان استضعاف با حضور امام جمعه، فرماندار، ریاست شورای شهر، شهردار و نماینده بنیاد مستضعفان تشکیل داده ایم تا افرادی را که تحت پوشش هیچکدام از نهاد های حمایتی نیستند و توان پرداخت مبالغ این طرح را ندارند موارد در این کمیته بررسی گردد تا از تخفیف های لازم برخوردار شوند و چه بسا ممکن است از پرداخت کل مبلغ هم معاف شوند.

- شهروندان نگرانی هایی داشتند مبنی بر اینکه این طرح نیمه کاره بماند...

+ نه، این طرح نیمه کاره نمی ماند، پیگیری می کنیم تا این موضوع شیرین به واقعیت تبدیل شود
بیش از هزار نفر تا به امروز برای این طرح ثبت نام کرده اند
چون کارهای کارشناسی این زمین ها و سلسله مراتب اداری استانی و کشوری آنان زمان بر است پیگیر هستیم تا حداقل 200 نفر از این تعداد را تا دهه فجر امسال به سند مالکیت برسانیم.

- در پایان اگر صحبتی با مسئولان و شهروندان آستانه ای دارید بفرمایید...

+ تشکر می کنم از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،فرماندار شهرستان،امام جمعه شهر و اعضاء شورای شهر که باز هم به من اعتماد کردند و ردای خدمت را به دوش من گذاشتند
ان شاا... که بتوانیم، امانت دار خوبی باشیم برای این عزیزان و هم آورده ای که مردم عزیز برای شهر خودشان هزینه می کنند را درست و در جهت دغدغه های شهروندان و برای این شهر هزینه کنیم تا اعتماد این عزیزان را پاسخ مناسبی داده باشیم.

انتهای پیام/

پست های مرتبط