12 شب به ظریف پیامک دادم برادر برگرد و جواب دادند آقا تشکر می‌کنم چشم مطلب ویژه

محمدحسین قربانی: چهارشنبه و پنجشنبه هفته آینده میزبان رئیس‌جمهور هستیم و انتظار دارم با همه گرایش‌ها و مشکلات در دیدار مردمی حضور داشته باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، اولین نشست دهستانی در شهرستان آستانه‌اشرفیه باهدف بیان مشکلات دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها، با حضور مسئولان اجرایی در دهستان چهارده این شهرستان برگزار شد.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در این نشست بابیان اینکه همه دشمنان دست‌به‌دست هم داده بودند که نظام و انقلاب اسلامی چهل‌سالگی خود نبیند اما حضور بی‌نظیر و بی‌بدیل مردم در راهپیمایی 22 بهمن باعث شد استراتژی دشمن برای مبارزه با انقلاب اسلامی متفاوت شود، گفت: بعد از راهپیمایی 22 بهمن رهبر معظم انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را ترسیم کردند، بیانیه‌ای که مقام معظم رهبری می‌توانستند به‌عنوان یک دستورالعمل به سران قوا، متولیان اجرایی و قضایی کشور ابلاغ کند، اما این بیانیه بر اساس همان اصل، باور و با همان شعار امام (ره) که مردم صاحبان اصلی این انقلاب هستند خطاب به مردم بود و این نکته بارز و نقطه عطف گام دوم انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چهارشنبه و پنجشنبه هفته آینده برای افتتاح بسیاری از طرح‌ها در گیلان میزبان رئیس‌جمهور هستیم، افزود: تصمیم بر این شده است که رئیس‌جمهور در لاهیجان با مردم شریف استان گیلان دیدار کنند و من از همه شما خواهش می‌کنم استقبال خوبی از رئیس‌جمهور داشته باشید تا این فضای حضور میدانی مردم استان گیلان در ذهن رئیس‌جمهور بماند و حتماً از زبان شما می‌گویم که گیلان محروم است و نیازمند توجه بیشتر دولت دکتر روحانی است.

قربانی بابیان اینکه گیلانی که در انتخابات یازدهم و دوازدهم ریاست جمهوری بیشترین توجه را به شعارهای آقای روحانی داشت اما باور داریم که انتظارات مردم گیلان توسط دولت آقای روحانی تحقق پیدا نکرد، گفت: سرسبزی‌های ظاهری استان گیلان امروز به‌مانند چماقی بر سر توسعه استان گیلان شده است اما انتظار دارم مردم با همه گرایش‌ها، سلیقه‌ها، نابسامانی‌ها، مشکلات اقتصادی و کمبودها در این استقبال حضورداشته باشید تا نشان دهیم که مردم انقلابی استان گیلان همیشه درصحنه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه اگر شعار حمایت از رئیس‌جمهور را می‌دهیم، شعار ما شعار حمایت از نظام جمهوری اسلامی، حمایت از ارزش‌ها و به جهت رفع مشکلات مردم است، افزود: آقای دکتر ظریف وقتی استعفا داد بنده ازجمله کسانی در مجلس بودم که با جمع‌کردن حدود 135 امضا از ایشان خواستیم به میز خدمت برگردد، همان 12 شب یک پیامک به او دادم برادر برگرد و پیام را جواب دادند آقا تشکر می‌کنم چشم، به‌هرحال اگر مشکلات و گله‌مندی‌هایی داریم باید در جای خود بیان کنیم.

رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این نشست بابیان اینکه نشست دهستانی با اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاران از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی‌شده بود و از نشست‌های بسیاری خوبی است که در دهستان‌ها و روستاهای مختلف برگزار می‌کنیم، گفت: مسائل مطرح‌شده توسط شما نوشته شد و ان شاا... به سمت رفع مشکلات می‌رویم، نکته حائز اهمیت این است که شما دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها حلقه دور از مدیریت نیستید، شما از مدیران جامعه و شهرستان هستید، مدیرانی که ازیک‌طرف با مردم از طرف دیگر با مسئولان روبرو هستید.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه باید گواهی دهم که در مسائل مختلف نظیر آب، برق، راه، گاز، عمران، آبادانی، امنیت بسیار خوب برای رفاه بیشتر روستاییان پیگیری می‌کنید، افزود: اما نکته حائز اهمیت این است که نباید گمان کنیم پول از جای دیگری می‌آید و هزینه می‌شود، دولت یک شخص دیگر یا یک صندوق دیگر است، این پول‌ها، همه پول‌های خود ما مردم است، به همین خاطر باید در حفظ و ارتقای داشته‌های خود بکوشیم، اگر کابل مخابراتی دزدیده می‌شود باید احساس کنیم از اموال خودمان برداشته‌شده است و در گام اول خودمان از این اقدام جلوگیری کنیم.

حیدری بابیان اینکه ما اگر بیشتر از شما نخواهیم لااقل به‌مانند شما می‌خواهیم مردم در رفاه بیشتری باشند اما به لحاظ اعتباری و درصد تخصیص اعتبارات حقیقتاً وضع خوب نیست و باید تلاش کنیم از داشته‌های خودمان به‌خوبی بهره‌برداری کنیم، گفت: گمان نکنیم که کار انجام‌نشده است، هر رئیس اداره‌ای گزارش کافی داشت برای اینکه خدمت شما بگوید درزمینهٔ آب، برق، گاز، راه، آسفالت، مخابرات چه‌کارهایی انجام‌شده است اما فرصت نشد، انتظار این است در کنار گلایه‌ها که باید هم گفته شود اقدام‌های انجام‌شده را هم ببینیم و از زحمات مسئولان اداره‌ها که از برادران، فرزندان و اقوام شما مردم هستند قدردان باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه درزمینهٔ سوخت برای ادوات کشاورزی هیچ مشکلی وجود ندارد و می‌توانید برای تهیه آن به اداره جهاد کشاورزی مراجعه کنید، گفت: اداره ورزش و جوانان هم آمادگی دارد در روستاها با در اختیار گرفتن زمین برای احداث امکانات و سالن‌های ورزشی سرمایه‌گذاری کند.

محمد حسن خواه بخشدار بخش مرکزی شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این نشست بابیان اینکه اگرچه مدیران همیشه به‌صورت انفرادی و گروهی در سطح روستاها حضور پیدا می‌کنند و مشکلات را از نزدیک بررسی می‌کنند، گفت: اما همان‌طوری که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور همیشه به خدمت و رفع مشکلات مردم تأکیددارند ما هم به‌عنوان مسئولان نظام در شهرستان تلاش می‌کنیم که مشکلات مردم حل شود و رضایت‌مندی مردم را داشته باشیم و این رضایتمندی قطعاً پشتوانه نظام است.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه اقدام‌های خوبی برای رفع مشکلات در سطح شهرستان انجام شد و این خدمت به مردم سرلوحه کار ما مدیران شهرستان، شوراهای اسلامی و دهیاران است، افزود: در این دهستان هم خوشبختانه علی‌رغم مشکلاتی که وجود داشت کارهای بسیار خوبی ‌نظیر آسفالت و روکش آسفالت جاده‌ها، رفع برخی از مشکلات برق، احداث پل انجام شد اما با تمام اقداماتی که انجام شد بازهم مشکلاتی وجود دارد که در راستای رفع مشکلات و اجرای همین برنامه‌ها، اعضای شورای بخش مرکزی با حضور در تمامی 71 روستای این بخش مشکلات را در گفتگو با شوراها و دهیاران شناسایی کردند و به بخشداری و اداره‌های مربوطه اطلاع دادند تا ان شاا... شاهد رفع مشکلات حوزه و منطقه باشیم.

حسن خواه بابیان اینکه شوراها و دهیاران همیشه به‌عنوان سربازان نظام، افسران خط مقدم و به‌عنوان بزرگان نظام در سطح روستا هستند، گفت: همکاری و همیاری شوراها و دهیاران در زمان بحران‌های زمستانی، فصل کشاورزی، کاهش مشکلات روستاییان و حضور حداکثری روستاییان در انتخابات بر کسی پوشیده نیست و قدردان تلاش‌های همیشگی آنان هستیم.

گفتنی است در این نشست اعضای شورا و دهیاران روستاهای دهستان چهارده به بیان نکته نظرات و مشکلات خود پرداختند و مدیران اجرایی شهرستان هم به مسائل اشاره‌شده توسط اعضای شورا و دهیاران پاسخ دادند و برای ارائه خدمات بهتر در آینده ابراز امیدواری کردند. دهستان چهارده 8 روستا با جمعیت بالغ‌بر 3 هزار و 600 نفر دارد.

View the embedded image gallery online at:
http://kiastan.ir/si/192-s#sigProIda795b38039

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید