حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی کریمی به‌عنوان امام‌جمعه شهرستان سیاهکل معرفی می‌شود مطلب ویژه

امام‌جمعه بندر کیاشهر در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی این شهر گفت: اگر تغییری در چند روز آینده رخ ندهد جمعه پیش رو به‌عنوان امام‌جمعه شهرستان سیاهکل نماز جمعه این شهر را اقامه می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در دومین نشست شورای فرهنگ عمومی بندر کیاشهر که پیش از ظهر امروز با موضوع چگونگی راه‌های تقویت امید به آینده در رسانه‌ها و فضای مجازی محلی در دفتر امام‌جمعه این شهر برگزار شد، گفت: امروزه فضای جنگ سخت به فضای جنگ نرم تبدیل‌شده است و طرف‌های درگیر به‌جای به رخ کشیدن تسلیحات نظامی، تلاش می‌کنند با اغواگری، خود را بسیار پرتوان و نیروی دشمن را یک نیروی ضعیف و ناتوان نشان دهند و با این روش روحیه دشمن را تخریب و روحیه خودی‌ها را تقویت می‌کنند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه باید برای فضای رسانه‌ای و مجازی محلی، یک منافع ملی و منطقه‌ای تعریف کنیم و بدانیم اگر بعضی از نقاط آسیب ببیند فقط دیگران آسیب نمی‌بینند بلکه خودمان هم آسیب می‌بینیم، افزود: معتقدم برای اینکه رسانه‌های مجازی محلی و نوشتاری به سمت تقویت امید حرکت کنند باید چارچوبی تعریف کنیم و روی مصادیقی به تفاهم برسیم که این موضوع‌ها منافع ملی، منطقه‌ای، شهرستانی و شهر ما هستند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه باید باور کنیم که فضای مجازی اثرگذار است، تقویت می‌شود، به سمت جلو می‌رود و حاکمیت بر جوامع را در سال‌های آتی در دست می‌گیرد و با نادیده گرفتن آن مسئله‌ای حل نمی‌شود، گفت: باید فعالان این عرصه را جدی بگیریم و نباید این فضا را به‌عنوان عامل اخلال دید بلکه باید به بهانه‌های مختلف با هم‌نشینی، صحبت کردن و همراه کردن این مجموعه‌ها باصداقت کامل، نوع نگاه و تفکرات آن‌ها را با مسائل حقیقی آشنا کنیم و آن‌ها را از فضای اتهام زنی ناشی از عدم آگاهی دور کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه اگر این فضا و مسئولان آن را جدی نگیریم از ما فاصله می‌گیرند و برای اینکه اظهار فضل کنند به سایت‌هایی که با اهداف شکست دادن انقلاب وارد این عرصه شده‌اند وصل می‌شوند و مطالب آن‌ها را ترویج می‌کنند، افزود: باید آن‌ها را جدی بگیریم و با آن‌ها مواجه شویم و بعد هم به آن‌ها باصداقت رفتاری، کرداری و گفتاری خوراک دهیم تا آن‌ها در مسیر درست تقویت شوند.

حجت حاجی پور بخشدار بندر کیاشهر هم در این نشست بابیان اینکه برای درک اهمیت موضوع فضای مجازی، فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند اگر رهبر نبودم مطمئناً رئیس فضای مجازی می‌شدم، اهمیت این عرصه و نفوذی که امروزه می‌تواند در دنیای امروزی داشته باشد را نشان می‌دهد، گفت: مدیران نباید به‌گونه‌ای عمل کنند که باعث یاس و ناامیدی در میان مردم شود و نباید موضوع‌های داخلی، شخصی و شورایی را در فضای مجازی اشاعه دهند و به‌نوعی مردم را بدبین کنیم و نهایتاً بهانه به دست بدخواهان نظام بدهیم.

بخشدار بندر کیاشهر با اشاره به اینکه اعتقادداریم اگر نقدی منصفانه، دلسوزانه و مشفقانه باشد مطمئناً مسئولان باید آن را بپذیریم چراکه نقدهای سازنده می‌تواند یک مدیر را به سمت ارائه خدمات مطلوب‌تر سوق دهد و مدیران و مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خود باشیم، افزود: باید این فضای مجازی را برای بیان دستاوردهای انقلاب و خدمات مسئولان فرصت مغتنم بدانیم و در شرایطی که دشمن به دنبال مأیوس کردن و بدبین کردن مردم است تلاشمان این باشد که بتوانیم امید و انگیزه را نسبت به آینده نظام اسلامی در بین مردم محفوظ نگه‌داریم و با عملکرد درست رضایتمندی بیشتر مردم عزیز را فراهم آوریم.

حجت‌الاسلام کریم عاشوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در ادامه این نشست بابیان اینکه دشمن در فضای مجازی باتجربه بیش از 60 ساله، روی افکار کار می‌کند و سرنوشت بسیاری از جنگ‌ها را با تحت تأثیر قرار دادن روح و روان سربازها پیروز شده است، گفت: کار فرهنگی همان‌طور که دیر بازده است اما ماندگاری دارد، پیشنهاد می‌کنم با بهره‌گیری از جوان‌های خوش‌فکر و دلسوز کارگروهی برای پاسخگویی به برخی از شبهات منطقه‌ای و تحلیل مسائل روز و سیاسی در سطح شهرستان ایجاد کنیم تا از مزیت‌های این فضا بیشتر بهره‌مند شویم.

علی قهرمانی رئیس شورای اسلامی شهر بندر کیاشهر هم در این نشست بابیان اینکه فضای مجازی به‌شرط مدیریت صحیح و کارآمد یک فضای مطلوب و مناسب است، گفت: اگر این فضا مدیریت مناسبی نداشته باشد منجر به تضعیف عملکرد مدیران می‌شود و با ایجاد کارگروه فضای مجازی برای کنترل این فضا و انعکاس مطالب درست و صادقانه موافق هستیم.

حجت‌الاسلام یوسف زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این نشست با اشاره به اینکه فضای مجازی دیگر یک فضای حقیقی است چراکه این عرصه همراه با اندیشه و اثرگذار است و باید یک آمایش فرهنگی برای شناخت آسیب‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها این فضا انجام دهیم، گفت: تشکیل کارگروه فضای مجازی برای پاسخگویی به شبهات با بهره‌مندی از افراد کارآمد همراه باروحیه فرهنگی قطعاً تأثیرگذار است و می‌توانیم امید در این فضا را بیش از گذشته افزایش دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی کریمی امام‌جمعه بندر کیاشهر هم در این نشست بابیان اینکه در این شهر، خانه فرهنگی دیجیتالی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در یک سالن بزرگ و با بهره‌مندی از سیستم‌های مجهز، کارهای تحقیقاتی، تحلیلی و بازی‌های کامپیوتری برای سنین مختلف با مسئولیت جوانان و نظارت غیرمستقیم ما انجام می‌شود، گفت: برای تقویت امید در جامعه علاوه بر فضای مجازی، فضاهای حقیقی شایسته‌ای مانند کانون‌های فرهنگی، مذهبی، مدارس، سالن‌های ورزشی و مساجد وجود دارد که باید با حضور فیزیکی در میان سطوح مختلف مردم در بحث تقویت امید به آینده تأثیرگذار باشیم.

امام‌جمعه بندر کیاشهر در پایان با اشاره به اینکه به ما اعلام کرده‌اند که نماز جمعه این هفته شهرستان سیاهکل را ما اقامه کنیم، افزود: اگر تغییری در چند روز آینده رخ ندهد جمعه پیش رو به‌عنوان امام‌جمعه شهرستان سیاهکل نماز جمعه این شهر را اقامه می‌کنم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریمی بابیان اینکه نماز جمعه این هفته بندر کیاشهر به امامت امام‌جمعه موقت اقامه می‌شود، گفت: بنا هم بر این است که نام امام‌جمعه بعدی این شهر را فعلاً نگوییم، اما بر اساس آخرین تصمیم‌ها یک روحانی گیلانی که در خارج از استان گیلان سابقه امامت جمعه را در کارنامه خود دارد به این عنوان منصوب می‌شوند.

گفتی است که سایر مسئولان و شهروندان حاضر در نشست هم در بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود معایب و محاسن فضای مجازی را برشمردند.

View the embedded image gallery online at:
http://kiastan.ir/si/182-s#sigProIdfd9e3868b3

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید