شکایت‌های مردمی از یک شرکت خصوصی در عسگرآباد دهکاء مطلب ویژه

ضمن عذرخواهی رسمی و دلجویی از مردم وجوه دریافتی غیرقانونی را به آنان بازگردانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور 7 فروردین امسال با صدور اطلاعیه‌ای به کلیه واحدهای منابع طبیعی سراسر کشور اعلام کرد که روز 13 فروردین با حضور در عرصه‌های منابع طبیعی مردم را همراهی کنند و در این روز هیچ‌گونه مبلغ ورودی در مبادی پارک‌های جنگلی از مردم گرفته نشود و اخذ هرگونه وجوه برای استفاده از عرصه‌های منابع طبیعی در این روز ممنوع است.

اما دریافت مبالغ ورودی به منطقه جنگلی و ساحلی عسگرآباد دهکاء یکی از پیام‌هایی است که دیروز و امروز از سمت مخاطبان به این پایگاه خبری تحلیلی ارسال می‌شود، مبالغی که طبق اطلاعیه سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور نباید دریافت می‌شد اما به‌صورت غیرقانونی دریافت شده است.

حسین آبکار رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستانه‌اشرفیه در گفتگو با خبرنگار دیار ما بابیان اینکه شرکت گردشگری شمیم سبز کوچان (مسرور) در مزایده‌ای که به‌صورت سرا سری در بهمن‌ماه سال 96 برگزار شد، برنده شد و قرارداد احاله مدیریت در قالب ماده 3 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور با این مجموعه منعقدشده است، گفت: در این قرارداد 54 هکتار از اراضی جنگل‌کاری و ساحلی منطقه عسگرآباد دهکاء برای مدت 15 سال در اختیار این مجموعه قرارگرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه این شرکت باید در 19 هکتار از مجموع 54 هکتار فرایند گردشگری انجام دهد و از مابقی عرصه‌های جنگلی حفاظت کنند و متعهد هستند هرسال تعدادی درخت در این منطقه بکارند، افزود: مالکیت عرصه متعلق به سازمان منابع طبیعی است و هر فعل و انفعالی که این شرکت در منطقه انجام می‌دهد باید با نظارت ما انجام شود و باید از دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان جنگل‌ها و مراتع تبعیت کنند.

آبکار در پایان بابیان اینکه در بحث مشخص کردن میزان مبلغ ورودی به دلیل اینکه مجموعه منابع طبیعی ذی نفع است و به‌عنوان صاحب‌ملک اجاره دریافت می‌کنیم، ورود نمی‌کنیم، تصریح کرد: در بحث روز سیزدهم من هم با مردم موافق هستم و برای روز 13 فروردین دستوری صادرشده بود که برای استفاده از عرصه‌های جنگلی وجهی دریافت نشود و من هم در فضای رسانه‌ای این موضوع را رصد کرده‌ام.

مسئله‌ای که مشخص و آشکار است؛ اطلاعیه‌ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور 7 فروردین‌ماه امسال صادرشده است و علاوه بر پایگاه رسمی این سازمان از طریق خبرگزاری‌های رسمی کشور هم به اطلاع عموم رسیده است، حالا باید به نحوی از مردم گلایه‌مند و شاکی دلجویی شود و ضمن عذرخواهی رسمی از مردم منطقه، مسافران و گردشگران، مبالغ دریافتی به آنان بازگردانده شود.

پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما تا حصول نتیجه به بررسی‌های خود ادامه می‌دهد، منتظر گزارش‌های بعدی ما باشید...

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید