افتتاح طرح‌های عمرانی و خدماتی بندر کیاشهر در چهارمین روز از دهه مبارک فجر مطلب ویژه

هم‌زمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مجموعه تولید و عرضه گل و گیاه زینتی در روستای دهسر، مجموعه طرح‌های برق‌رسانی روستای لوخ و ساختمان آتش‌نشانی بندر کیاشهر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای دیار ما، هم‌زمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مجموعه تولید و عرضه گل و گیاه زینتی در روستای دهسر، مجموعه طرح‌های برق‌رسانی روستای لوخ و ساختمان آتش‌نشانی بندر کیاشهر افتتاح شد.

افتتاح مجموعه تولید و عرضه گل و گیاه زینتی در روستای دهسر

حمیدرضا سلیمانی سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه صبح امروز در مراسم افتتاح واحد تولید شاخه گل هیدروفولیک و واحد فروشگاهی عرضه گل و گیاه زینتی روستای دهسر بخش بندر کیاشهر بابیان اینکه این مجموعه‌ها در 2 سالن مجزای سرپوشیده به مساحت 2 هزار مترمربع بااعتبار 2 میلیارد تومان (1 میلیارد و 500 میلیون تومان بخش خصوصی + 500 میلیون تومان بخش دولتی) به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در کل کشور 4 مجموعه توانایی تولید این محصول را دارند که 2 مجموعه آن در شهرستان آستانه‌اشرفیه قرار دارد.

افتتاح ساختمان آتش‌نشانی بندر کیاشهر

حمید خودشاد شهردار بندر کیاشهر در مراسم افتتاح ساختمان آتش‌نشانی بندر کیاشهر بابیان اینکه ساختمان قدیمی آتش‌نشانی در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با زیربنای 32 متر احداث‌شده بود، گفت: برای مرمت و بازسازی ساختمان قدیمی طرح جدیدی با زیربنای 200 مترمربع شامل بخش‌های استراحت پرسنل آتش‌نشانی، دفتر آتش‌نشانی و ستاد بحران لحاظ شده است و برای احداث این مجموعه 298 میلیون تومان از محل تملک و دارایی‌ها و 100 میلیون تومان از محل بودجه جاری شهرداری هزینه شده است.

رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این مراسم با اشاره به اینکه از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و بخشدار بندر کیاشهر تشکر می‌کنم که مجموعه آبرومندانه‌ای را برای آرامش بیشتر شهروندان کیاشهری تدارک دیده‌اند، افزود: حقیقتاً نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دنبال این است که شهروندان از حیث‌های مختلف در آرامش و آسایش باشند و موضوع وجود بخش آتش‌نشانی برای ارائه خدمات در زمان خطر و آسیب‌ها یکی از موضوعات بسیار مهم است که نیروها و امکانات موجود در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانند به کمک مردم بشتابند و آنان از آسیب نجات دهید.

افتتاح مجموعه طرح‌های برق‌رسانی روستای لوخ بندر کیاشهر

یاسر برزویی نژاد رئیس اداره برق بندر کیاشهر در مراسم بهره‌برداری از طرح احداث و اصلاح شبکه فشار متوسط برق روستای لوخ بخش بندر کیاشهر بابیان اینکه امسال 28 دستگاه ترانس برق بااعتبار 2 میلیارد و 200 میلیون تومان در حوزه شهری و روستایی بندر کیاشهر نصب‌شده است، گفت: در روستای لوخ هم طرح اصلاح خطوط با 350 متر کابل خود نگه‌دار شبکه برق و اعتبار 67 میلیون تومان انجام‌شده است و در همین مدت خط 20 کیلوولتی دیگری هم با مشارکت بخش خصوصی از این روستا عبور کرده است که برای برطرف کردن ضعف برق منطقه در سال آینده از آن بهره‌مند می‌شویم.

رئیس اداره برق بندر کیاشهر با اشاره به اینکه ترانس دیگری هم در محدوده پمپ‌بنزین روستای لوخ نصب‌شده که بخشی از ضعف برق آن منطقه را برطرف کرده است و احداث یک خط دیگر کابل خود نگهدار به طول 300 متر و یک ترانس 100 کاوا در روستای لوخ پایین در دست اجرا است و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: برای بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی روستای لوخ بندر کیاشهر 280 میلیون تومان (به‌غیراز هزینه‌های انجام‌شده توسط بخش خصوصی) هزینه شده است.

حجت حاجی پور بخشدار بخش بندر کیاشهر هم در این مراسم بابیان اینکه از سال 92 تا به امروز درمجموع 405 طرح بااعتبار 133 میلیارد تومان در سرفصل‌های عمرانی، خدماتی و عام‌المنفعه در بخش کیاشهر به بهره‌برداری رسیده است، گفت: اجرای این طرح‌ها بسیار ارزشمند است چراکه این طرح‌های عمرانی در شرایط تحریم‌ها و توطئه‌هایی که نسبت به کشور ما انجام می‌شود صورت پذیرفته است.

بخشدار بخش بندر کیاشهر با اشاره به اینکه خوشبختانه شاهدیم که در اوج این تحریم‌ها و توطئه‌ها با عنایات و راهبری‌های مقام معظم رهبری به توفیقات ارزشمندی در بسیاری از امور، علوم و مسائل روز جهانی دست پیداکرده‌ایم، افزود: امروزه دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اذعان می‌کنند ایران جزو چند کشور مطرح دنیاست و تصمیم‌های ایران بسیار در جامعه جهانی اثرگذار است و به‌پاس همت و همراهی همه مسئولان که در این مسیر پرافتخار همراه ما هستند صمیمانه سپاس گذارم.

View the embedded image gallery online at:
http://kiastan.ir/ej/154-e#sigProIdf21b254a3d

انتهای پیام/

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید